Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=БДЖУ/2020/вип. 4<.>
Общее количество найденных документов : 14
Показаны документы с 1 по 14
1.


   
    Визначення привабливості для бджіл споювання водної суспензії хлорели Сhlorella vulgaris (штам ІФР № С-111) [Текст] / Т. М. Єфіменко [и др.] // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 7-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Ветеринарні препарати
Кл.слова (ненормированные):
хлорела, суспензія, концентрація, розчин солі і меду, чиста вода з водопровідної мережі, привабливість для бджіл, споювання через напувалки
Аннотация: Визначено привабливість для бджіл водної суспензії Chlorella vulgaris, вміст живих клітин 19–34 млн/мл в концентраціях 10, 20, 50 і 100% порівняно з розчином солі 0,1%, меду 1% та чистої води (контроль). Установлено, що бджоли випили води з хлорелою 124–340%, порівняно з контролем (100%). Найбільш приваблива хлорела в 50% концентрації (255–340%) порівняно з чистою водою і розчином меду (148–160%). У цей період у бджіл найбільша потреба в розчині солі (500–650%). З початком масового цвітіння рослин бджоли почали використовувати природні джерела пилку й нектару і хлорелу вживали у кількості, що відповідає чистій воді. Отже, хлорелу доцільно згодовувати навесні та влітку в умовах дефіциту білкового корму.


Доп.точки доступа:
Єфіменко, Т.М.; Мкртгян, С.С.; Односум, Г.В.; Воробій О. А., Коваленко І. А., Тлуста Ю. П.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Коваленко, І. А.
    Вплив згодовування суспензії хлорели Сhlorella vulgaris (штам ІФР № С-111) на тривалість життя бджіл [Текст] / І. А. Коваленко, Ю. П. Тлуста // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Ветеринарні препарати
Кл.слова (ненормированные):
бджоли, ізольовані в садки, суспензія живої та інактивованої хлорели, концентрація, цукровий сироп, згодовування, динаміка відмирання
Аннотация: Досліджено вплив дворазового з інтервалом 7 днів згодовування з цукровим сиропом суспензії Chlorella vulgaris, вміст живих клітин 19–34 млн/мл у 10, 5 і 1% концентраціях та в 5%, інактивованій кип’ятінням, на тривалість життя бджіл, ізольованих в садки. Уповільнення відмирання бджіл у варіантах зі згодовуванням хлорели починалося з 17-ї доби (від 13,98 до 19,99% порівняно з контролем – згодовування сиропу без хлорели). Найменшою смертність була у варіантах із найнижчою з випробовуваних концентрацій (1%) та інактивованою (5%) кип’ятінням. Попередньо це пояснюється поповненням за рахунок згодовування хлорели дефіциту білка, який міг бути спричинений тривалим утриманням бджіл у садках на одноманітному безбілковому кормі.


Доп.точки доступа:
Тлуста, Ю. П.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Захарія, А. В.
    Дослідження бджолиного підмору як потенційної сировини для апіфітокомпозицій [Текст] / А. В. Захарія, Г. І. Давидова, С. М. Гоцька // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 19-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво
Кл.слова (ненормированные):
бджолиний підмор, екстракти з нього, мікробіологічні показники, флавоноїди, каротиноїди
Аннотация: Одержано екстракти із бджолиного підмору (літнього), визначено вміст у них флавоноїдів та каротиноїдів. Досліджено різні анатомічні відділи тілець бджіл (окремо голову з грудним відділом, окремо черевце), цільний бджолиний підмор та екстракти з нього на мікробіологічну чистоту, яка відповідала нормам безпечності для харчових продуктів, зокрема для апіфітокомпозицій.


Доп.точки доступа:
Давидова, Г.І.; Гоцька, С.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


   
    Дослідження породних особливостей місцевих бджіл Рахівського району Закарпатської області [Текст] / С. С. Керек, Е. І. Кейль, П. М. Керек // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 25-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--породи
Кл.слова (ненормированные):
Рахівський район, карпатські бджоли, місцеві бджоли, кубітальний індекс, дискоїдальне зміщення
Аннотация: Метизація бджіл пасік країни не оминула навіть найвисокогірніших регіонів України. Однак гірські пасіки Закарпатської області досі слугують джерелом аборигенних чистопородних карпатських бджіл, які використовуються як у виробництві, так і для подальших селекційних робіт з метою їх збереження та удосконалення. Вивчення породних особливостей бджіл Рахівського району дасть можливість визначити стан чистопородності його пасік, насамперед для виявлення неметизованого (інтродукованими породами) матеріалу для подальшої роботи з ним з метою його збереження та поширення.


Доп.точки доступа:
Керек, С.С.; Кейль, Е.І.; Керек, П.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


   
    Влияние корма на основе модифицированной перги на биохимические показатели крови белых мышей [Текст] / П. А. Красочко, М. А. Понаськов, Е. И. Лебедева // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 29-33. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Бджільництво--Корми
Кл.слова (ненормированные):
корм, модифікована перга, білі миші, нешкідливість, біохімічні показники, функціональний стан печінки.
Аннотация: Мета дослідження – вивчити безпечність корму на основі модифікованої перги, визначити вплив корму на біохімічні показники обміну речовин білих мишей. Корм включає гідролізат перги, стільники з пергою, змішані з 3–4% розчином натрію гідроксиду у співвідношенні 1:5, витримують 30–45 хв при температурі 95–100 °С. Внаслідок досліджень отримано результати, що вказують на відсутність негативного впливу корму на біохімічні показники функціонування печінки білих мишей.


Доп.точки доступа:
Красочко, П.А.; Понаськов, М. А.; Лебедева, Е. И.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


   
    Перспектива применения водорастворимой формы прополиса [Текст] / П. А. Красочко, М. А. Понаськов, Д. С. Борисовец // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 34-37. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Бджільництво --Продукти бджільництва --Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
антибактеріальна активність, противірусна активність, культура клітин, прополіс, водорозчинна субстанція.
Аннотация: Показано результати вивчення антибактеріальної й противірусної активності водорозчинної форми прополісу щодо деяких штамів бактерій та вірусів, що спричиняють респіраторні й діарейні захворювання тварин. Отримані результати дають можливість рекомендувати водорозчинний розчин прополісу використовувати як високоактивну екологічно безпечну субстанцію при конструюванні ветеринарних препаратів.


Доп.точки доступа:
Красочко, П.А.; Понаськов, М. А.; Борисовец, Д.С.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


   
    Порівняльна характеристика меду з гречки з різних регіонів України [Текст] / Л. М. Лазарєва, Л. І. Штангрет, Ж. В. Шаповал // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 38-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мед--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
мед з гречки, показники якості, масова частка води, активність діастази
Аннотация: Подано результати досліджень основних показників якості меду з гречки на відповідність до національних стандартів. Проаналізовано 177 зразків меду з гречки, відібраного з різних регіонів України. Установлено, що показники його якості відповідають меду вищого ґатунку, крім значення масової частки води. За показником вмісту масової частки води мед з гречки відповідає меду першого ґатунку. Показано, що середнє значення показника масової частки відновлювальних цукрів коливалося в межах 92,5 ± 0,8 – 95,8 ± 5,2%; масової частки сахарози – від 2,8 ± 0,3 до 3,7 ± 0,1%. Доведено, що найвищий показник діастазного числа мав мед з гречки із Західного регіону (середнє значення становило 44,4 ± 2,2 од. Готе).


Доп.точки доступа:
Лазарєва, Л.М.; Штангрет, Л.І.; Шаповал, Ж.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


   
    Бджолина матка та її вплив на заготівлю бджолами білкового корму [Текст] / О. А. Міщенко, О. М. Литвиненко, К. Д. Афара // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 42-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Матки
Кл.слова (ненормированные):
бджолине обніжжя, пилок, пилкова продуктивність, бджолина сім’я, бджолина матка, льотна активність, маса обніжжя.
Аннотация: Бджолине обніжжя і перга мають важливе значення для життєдіяльності та розвитку бджолиної сім’ї. Завдяки лікувальним властивостям обніжжя застосовують у медицині для лікування злоякісної анемії, гастриту, коліту, гіпертонічної хвороби, неврозів, подагри, порушень діяльності ендокринної системи тощо. У цій науковій праці наведено експериментальні дані щодо заготівлі бджолами української степової породи білкового корму – бджолиного обніжжя за умов відбирання чи заміни бджолиної матки. Встановлено, що найвищу льотну активність зі збирання обніжжя бджоли виявляють за наявності плідної матки та великої кількості молодих бджіл і відкритого розплоду.


Доп.точки доступа:
Міщенко, О.А.; Литвиненко, О.М.; Афара, К. Д.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Прохода, І. О.
    Основні аспекти біологічної цінності та перспективного використання в харчових технологіях апіпродукту з трутневих личинок. [Текст] / І. О. Прохода, В. О. Постоєнко, Г. М. Гречка // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 45-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво
Кл.слова (ненормированные):
апіпродукт, паста, порошок «Білар», трутневі личинки, харчова промисловість
Аннотация: Науково обґрунтовано основні аспекти біологічної цінності та перспективного використання в харчових технологіях апіпродукту з трутневих личинок – пасти та порошку. Встановлено, що в пасті утримується сухих речовин 23,2%, білків – 13,2, цукрів – до 9,5 і жирів 1,2%; у порошку білка – 51,2%, вітамінів і мінеральних речовин – у 4 рази більше. Білок належить до повноцінного, за шкалою ФАО/ВООЗ по лізину, триптофану й гістидину вдвоє перевищує рівень ідеального. Апіпродукт містить до 5% жирів, 28 вищих жирних кислот. Кількісний склад жирів відповідає формулі збалансованого харчування. Багатофункціональний вплив нового апіпродукту на живий організм є підставою наукового обґрунтування щодо прогнозу нового напряму у функціональному харчуванні.


Доп.точки доступа:
Постоєнко, В.О.; Гречка, Г.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Сенчук, Т. Ю.
    Вплив наявності падевого меду в кормах на зимівлю бджіл в умовах лісистої місцевості [Текст] / Т. Ю. Сенчук, Г. М. Гречка // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 53-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Зимівля
Кл.слова (ненормированные):
бджоли, зимівля, мед, падевий мед, кормові запаси.
Аннотация: Життя бджолиної сім’ї протягом року можна розподілити на два періоди: активний, під час якого бджолина сім’я росте, заготовлює корми на майбутнє, та період спокою, коли бджоли зимують. Результати вдалої зимівлі напряму залежать від якості кормів. Найчастіше для зимівлі бджоли використовують квітковий мед. Але зі зміною клімату все частіше падевий мед потрапляє до зимових запасів кормів. І якщо цьому не надавати значення, то це може призвести до загибелі бджіл.


Доп.точки доступа:
Гречка, Г.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


    Сенчук, Т. Ю.
    Можливості та перспективи органічного бджільництва в України [Текст] / Т. Ю. Сенчук, Г. М. Гречка, Т. М. Рак // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 57-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Органічне виробництво
Кл.слова (ненормированные):
органічне бджільництво, продукція бджільництва, органічний мед.
Аннотация: Україна посідає одне з провідних місць серед експортерів меду в світі. Швидкий розвиток органічного виробництва в усьому світі спонукає замислитись і українських виробників. В Україні ринок такої продукції тільки починає формуватися, і від того, наскільки українські виробники меду сприймуть та опанують світові тренди, залежить майбутнє галузі: чи стануть наші пасічники продавати свою продукцію дорожче і отримувати додану вартість, чи, навпаки, українське бджільництво відставатиме від світового розвитку. Україна може посісти одне з перших місць серед виробників органічної продукції бджільництва в світі, оскільки має для цього практично всі умови.


Доп.точки доступа:
Гречка, Г.М.; Рак, Т.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

12.


    Соломаха, В. А.
    Особливості створення реєстру нектаро- та пилконосних рослин, як складового елемента кадастру медоносних ресурсів України [Текст] / В. А. Соломаха, О. О. Сенчило, В. О. Постоєнко // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 62-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--медоносні рослини
Кл.слова (ненормированные):
кадастр медоносних ресурсів, реєстр пилко- та нектароносних рослин, електронна картка медоноса
Аннотация: Наведено визначення кадастру медоносних ресурсів України та відтворено особливості його створен- ня. Зазначено, що основним елементом кадастру є реєстр пилко- та нектароносних рослин. Наведений реєстр є частиною кадастру рослинних ресурсів України, він деталізований для практичного використан- ня у бджільництві. Регіональний кадастр природних ресурсів є основою територіальних інформаційних систем, тому розроблення електронної картки нектаро- та пилконосної рослини дасть змогу швидко та об’єктивно вести облік медоносних ресурсів окремих територій. Розглянуто ряд аспектів (законодавчий, інформаційний, ресурсний, біобезпеки та природоохоронний) відносно створюваного кадастру медоносних ресурсів країни.


Доп.точки доступа:
Сенчило, О.О.; Постоєнко, В.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

13.


    Харчук, Л. М.
    Аналіз технологічних процесів отримання воску в історичному аспекті [Текст] / Л. М. Харчук, Г. Л. Боднарчук, Н. В. Ушкалова // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 67-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво --Продукти бджільництва --Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
медоносні бджоли, стільники, віск бджолиний, воскобійництво, відбілювання воску, воскотопка.
Аннотация: На підставі зібраних численних архівних та літературних матеріалів, експонатів, які демонструються в музеї бджільництва та зберігаються в етнографічних музеях і фондах, проаналізовано та освітлено аспекти розвитку, удосконалення технологічних процесів видобування воску, використання його в пасічництві, інших сторонах життя людини: промисловості, медицині, повсякденному побуті.


Доп.точки доступа:
Боднарчук, Г.Л.; Ушкалова, Н. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

14.


   
    Боднарчук Леонід Іванович (1938-2015). Унікальна людина, яка робила добро на землі [Текст] // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 4. - С. 76.
Рубрики: Персоналії --Л.І.Бондарчук


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.